Jak używać kamienia Gua Sha?

Jak używać kamienia Gua Sha?

Masaż twarzy kamieniem Gua Sha - starożytna technika z korzyściami dla skóry.

Masaż kamieniem Gua Sha to starożytna chińska technika masażu, stosowana do poprawy krążenia krwi, konturowania, redukcji opuchlizny, niwelowania opadającej powieki, zmniejszenia bruzd oraz poprawy ogólnego zdrowia skóry twarzy. Gua Sha delikatnie masuje skórę, pomagając rozwiązać wspomniane problemy skórne. 

                                                

W tym artykule dowiesz się:

  1. Jak przygotować skórę przed masażem Gua Sha
  2. Wybór odpowiedniego kamienia Gua Sha
  3. Technika masażu twarzy kamieniem Gua Sha 
  4. Czyszczenie narzędzia Gua Sha po użyciu
  5. Korzyści płynące z włączenia masażu Gua Sha do codziennej rutyny pielęgnacyjnej
  6. Podsumowanie

1. Jak przygotować skórę przed masażem Gua Sha

Przed rozpoczęciem masażu kamieniem Gua Sha należy dokładnie  oczyścić skórę i nałożyć na nią małą ilość olejku lub kremu, który umożliwi swobodne przesuwanie kamienia po skórze. Przed przystąpieniem do masażu, warto aktywować swoje węzły, aby limfa z twarzy mogła swobodnie odpływać, a efekt masażu utrzymał się dłużej. Gorsze samopoczucie, gorączka lub aktywna opryszczka jest przeciwwskazaniem do wykonania masażu twarzy

2. Wybór odpowiedniego kamienia Gua Sha

Możesz użyć kamienia Gua Sha wykonanego z czarnego obsydianu, różowego kwarcu lub Gua Sha z myjką. Wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli nie wiesz, który wybrać, odwiedź naszą stronę faceglow.pl , aby dowiedzieć się więcej.

                                               

3. Technika masażu twarzy kamieniem Gua Sha

Trzymając Gua Sha pod kątem około 45 stopni do skóry, wykonuj lekkie, płynne, zdecydowane ruchy, unikając przerywania. Jeśli masujesz okolice twarzy, zaczynaj od środka twarzy i przesuwaj narzędzie na zewnątrz. Jeśli masujesz szyję, przesuwaj Gua Sha w kierunku wierzchołka kości krzyżowej. Używaj delikatnego nacisku podczas stosowania kamienia Gua Sha; celem jest stymulacja układu limfatycznego i zwiększenie przepływu krwi, a nie powodowanie dyskomfortu lub bólu.

 Czas masażu kamieniem gua sha 

Wykonując masaż płytką Gua Sha, staraj się skupić na jednym obszarze skóry przez 2-3 minuty, a następnie przechodź do kolejnego. Powtarzaj te same ruchy na każdej części twarzy, aż do momentu, gdy cała skóra zostanie wymasowana.

                                              

 Zakończenie masażu i pielęgnacja po masażu

Po zakończeniu masażu delikatnie oraz dokładnie oczyść skórę twarzy, osusz ją, a następnie zaaplikuj swoją  codzienną pielęgnację.

4. Czyszczenie narzędzia Gua Sha po użyciu

Po każdym użyciu należy dokładnie i delikatnie wyczyścić narzędzie Gua Sha ciepłą wodą z mydłem lub płynem do pielęgnacji twarzy. Można je także przetrzeć płynem do dezynfekcji.

5. Korzyści płynące z włączenia masażu Gua Sha do codziennej rutyny pielęgnacyjnej

Włączenie masażu Gua Sha do codziennej rutyny pielęgnacyjnej może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa krążenia krwi, zmniejszenie opuchlizny, poprawiony owal twarzy oraz bardziej młodzieńczą i zdrowszą  cerę.

6.Podsumowanie

Regularne stosowanie masażu Gua Sha może przyczynić się do poprawy ogólnego wyglądu i zdrowia skóry. Jeśli chcesz wypróbować kamień  gua sha oto najważniejsze kroki, które warto wziąć pod uwagę:

-Przygotuj swoją skórę

Przed rozpoczęciem masażu kamieniem gua sha należy oczyścić skórę i nałożyć na nią olejek lub krem. Jest to ważne, ponieważ musi swobodnie przesuwać się po skórze, a dodatkowy poślizg ułatwi to zadanie. Przed przystąpieniem do masażu aktywuj swoje węzły, aby limfa z twarzy miała swobodne ujście, a co za tym idzie efekt masażu został z Tobą na dłużej. Nie wykonuj masażu jeśli masz gorsze samopoczucie lub aktywną opryszczkę

Wybierz kamień

Możesz użyć kamienia gua sha wykonanego z czarnego obsydianu, różowego kwarcu lub Gua Sha z myjką. Wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nie wiesz, który wybrać? Sprawdź na naszej stronie faceglow.pl

                                                   

 

Włączenie gua sha do codziennej rutyny pielęgnacyjnej może przynieść wiele korzyści, w tym poprawę krążenia krwi, zmniejszenie opuchlizny, poprawiony owal twarzy oraz bardziej młodzieńczą cerę.

                                

 

Powrót do blogu